TERAS KAPAMA

Teraslı ev sahipleri gayet iyi bilirler. Eğer teraslarının üzeri ve etrafı açık ise kışın yağan karlar ve yağmurlar, ayrıca yaşanan donmalar teras zeminine çok büyük zararlar vermektedir. Ayrıca kışın donan zemindeki karlar havaların ısınmasının ardından eriyip içeriye girmektedir. Bu tür durumlarda büyük zararlar oluşabilmektedir. Terasınızı kapattırarak hem ondan daha çok faydalanabilir hem de bu tür sorunların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca soğuğun içeriye girmesine engel olacağı için ısıdan da tasarruf etmiş olursunuz.

Teras Kapama
Teras Kapama

Çanakkale ve ilçelerinde ikamet ediyorsanız yağmur kar ve su baskınından çok rüzgarla mücadele etmeniz gerekir. Açık teraslar rüzgara karşı savunmasızdır ve evinizin ısısını büyük ölçüde düşürmektedir. Teras kapama sistemi yaptırdığınızda uzun vadede bu olumsuzlukların önüne geçerek kara bile geçeceksiniz.

Teras kapatma işlemi terasınızın etrafına yapıldığı gibi çatısı yoksa çatı kısmına da yapılmaktadır.

 

TERAS KAPATMA SİSTEMİYLE YAZ KIŞ TERAS KEYFİ

Teras kapamanın diğer bir avantajı da yazın büyük bir keyifle kullanılan çay içilen, mangal yapılan, oturup sohbet edilen terasların; havaların soğuması, yağışların başlamasından etkilenmeden kışında teras keyfini sürdürmenizi sağlamasıdır. Kış mevsiminin de kendine özgü güzellikleri vardır. Çayınızı terasınızda kar manzarasına karşı veya yağan yağmuru izleyerek sıcak bir ortamda panoramik camlarda yapmak çok keyifli olacaktır. Üstelik hırsızlığa karşı da güvenliğinizi biraz daha artırmış olacaksınız.

Yaz kış terasınızın keyfini sürmek için mutlaka teras kapatma işlemi yapmanızı tavsiye ederek yazımıza son veriyoruz.